انواع روشهای جوشکاری

تعریف جوش

فرآیند اتصال مواد به یکدیگر را جوش می گویند. این مواد، فلزات و یا مواد نرم و شکل پذیر (پلیمر ها) هستند. اساس کار جوشکاری دمای بالا است ، با دمای بالا قسمت ها به یکدیگر متصل شده و با سرد شدن فرآیند هم جوشی رخ می دهد.

جوشکاری با روش های پیوند فلزات با درجه حرارت پایین مثل لحیم کاری که فلز پایه را ذوب نمیکند متفاوت است.

علاوه بر ذوب فلز مایع یک ماده ی پر کننده به اتصال برای تشکیل حوضچه جوش ( استوانه ای از مواد مذاب که سرد می شود و به شکل اتصال در می آید) اضافه می شود. اتصال بر اساس پیکربندی جوش ( لب به لب ، نفوذ کامل ، فیله و… ) می تواند قوی تر از مواد پایه باید. فشار نیز ممکن است همراه با گرما و یا به خودی خود برای تولید جوش استفاده شود. جوشکاری نیز برای محافظت از فلزات پرکننده یا فلزات ذوب شده در برابر آلودگی یا اکسیداسیون نیاز به یک نوع سپر دارد.

یکی دیگر از روش های جوشکاری ، جوشکاری اصطکاکی می باشد که در آن فلز پایه ذوب نمی شود که این روش رایج نیست.

بعضی از بهترین روش های شناخته شده جوشکاری عبارتند از:

جوشکاری اکسی استیلن

این جوشکاری با عنوان جوشکاری اکسید استیلن و یا جوشکاری اکسایش شناخته میشود. در این روش از سوخت های گازی ( مانند متان ، بوتان ، هیدروژن و…) و اکسیژن ، به ترتیب برای جوشکاری و برش فلزات استفاده میشود.

جوش قوس فلزی با الکترود دستی پوشش دار ( SMAW )

این روش به جوشکاری الکتریکی نیز معروف است. جریان الکتریکی، به شکل جریان متناوب یا جریان مستقیم از منبع تغذیه جوشکاری، برای تشکیل قوس الکتریکی بین الکترود و فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. از ذوب قطعه کار و الکترودهای مذاب حوضچه جوش تشکیل می شود که با سرد شدن آن اتصال بوجود می آید. الکترودها دارای پوشش فلاکس می باشند. پوشش فلاکس الکترود کمک زیادی به ثبات قوس الکتریکی در فرآیند جوشکاری می کند. همچنین ضمن عمل به عنوان عایق جهت ایجاد گاز محافظ و شکل گیری سرباره  شناور بر روی سطح جوش برای افزایش مدت زمان خنک شدن جوش مورد استفاده قرار می گیرد.

جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ ( GTAW )

با نام جوشکاری تیگ ( TIG ) و جوش آرگون نیز شناخته می شود. یک فرآیند جوشکاری قوسی است که قوس بین الکترود تنگستن و حوضچه جوش بوجود می آید. در این روش الکترود مصرف نمی شود بلکه نقش تامین کننده جریان و رساندن آن به منطقه ی قوس را بر عهده دارد. در این جوشگاری می شود از فلز پر کننده استفاده کرد. منطقه جوش از طریق گاز محافظ بی اثر مانند آرگون یا هلیم از آلودگی هوا محافظت می شود.

جوشکاری قوسی با گاز محافظ ( GMAW ) :

اساس کار این روش بر برقراری قوس الکتریکی میان الکترود مصرف شدنی و قطعه کار می‌باشد .این روش به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل انجام می‌باشد. این روش به طور معمول MIG (جوشکاری با گاز بی اثر) نامیده میشود که از یک اسلحه تغذیه ی سیم با قابلیت تنظیم سرعت استفاده می کند و یک گاز محافظ مانند آرگون یا ترکیبی از دی اکسید کربن و آرگون را روی جوش عبور می دهد تا از آلودگی محافظت کند. جوشکاری MAG (جوشکاری با گاز فعال ) مشابه روش قبل است با این تفاوت که از گاز فعال استفاده می کند که با حوضچه مذاب واکنش می دهد و محافظ آن می شود.

[مطالعه بیشتر …..]

جوشکاری قوسی توپودری ( FCAW )

این روش تقریبا مشابه روش جوشکاری MIG است با این تفاوت که بجای سیم توپر از نوع خاصی سیم جوش که به شکل لوله توخالی بوده و داخل آن پودرهای خاصی قرار دارد ، استفاده می گردد . این روش به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوکاتیک انجام میشود . بسته به نوع پودر پر کننده می توان آن را با استفاده یا بدون استفاده از گاز محافظ انجام داد .

 جوشکاری قوسی زیر پودری ( SAW )

به صورت اتوماتیک از الکترود مصرفی تغذیه می کند. در روش زیر پودری یک لایه فلاکس (پودر) دانه‌ای بر روی یا دور سیم جوش ریخته می‌شود و امکان محافظت از فلز مذاب را فراهم می‌آورد.

جوش الکترو اسلگ ( ESW )

فرآیند جوشکاری الکترواسلگ به‌عنوان روشی جهت اتصال مقاطع خیلی ضخیم (بیشتر از ۱۵ میلی‌متر) در موقعیت عمود یا نزدیک به عمود به‌صورت جوش سر بالا شناخته می‌شود و امکان جوشکاری مقاطع غیر قابل دسترسی که با فرآیندهای جوشکاری قوسی معمولی غیر ممکن و یا به سختی امکان‌پذیر است را فراهم می‌نماید. در تقسیم‌بندی فرآیندهای جوشکاری، این روش جزء فرآیندهای جوشکاری ذوبی محسوب می‌گردد. در حال حاضر این روش در ساخت و مونتاژ باکس‌های ساختمانی و جوشکاری استیفنرهای داخلی به وجه چهارم ستون که پیش از این با مشکلات عدیده‌ای روبرو بود، کاربرد بسیار دارد. با این روش امکان جوشکاری استیفنرها به دیواره داخلی باکس به‌صورت کامل و در یک پاس جوشکاری فراهم گردیده است. در ایران نیز استفاده از این فرآیند روند رو به رشدی داشته است.

جوشکاری مقاومتی ( ERW )

فرآیند جوشکاری که در آن گرما برای تشکیل جوش ، به وسیله مقاومت الکتریکی ماده ایجاد می شود. این روش محدود به مواد نسبتا نازک می باشد.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.